1 września 2022
Forma aktywności:

Prezes Zarządu Fundacji ALTUM powołany do Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego

Prezes Zarządu Fundacji ALTUM, Sławomir Malewski, został powołany do Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego. Pierwsze spotkanie Rady towarzyszyło uroczystej inauguracji Polskiej Strefy Inwestycji – Wielkopolska.

PSI – Wielkopolska została powołana przez Kostrzyńsko – Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną, a celem jej działania jest efektywna obsługa inwestorów strefowych, wsparcie ich w procesie inwestycyjnym oraz promocja korzyści płynących z rozliczeń w ramach PSI.

W obradach Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego udział biorą przedsiębiorcy z sektora MŚP, inwestorzy strefowi, przedstawiciele uczelni wyższych, jednostek samorządu terytorialnego, Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego oraz instytucji otoczenia biznesu. Rolą Rady będzie inicjowanie działań na rzecz rozwoju inwestycji i przedsiębiorczości oraz wskazywanie strategicznych kierunków rozwoju społeczno-gospodarczego naszego regionu.

Biuro Polskiej Strefy Inwestycji znajduje się na terenie  Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Podczas wydarzenia, Pan Grzegorz Piechowiak – Wiceminister Rozwoju i Technologii  wręczył w imieniu Ministra Rozwoju i Technologii Pana Waldemara Budy, odznaczenia resortowe „Zasłużony dla rozwoju polskiej gospodarki”.

Otrzymali je: dr Izabela Hasińska, dr Mariusz Szeib, Pan  Przemysław Dąbrowski  oraz  Pan Sławomir Malewski – Prezes Zarządu Fundacji ALTUM.

Wręczono również sześć wyróżnień „Przyjaciel Polskiej Strefy Inwestycji – Wielkopolska” w uznaniu zasług w obszarze przedsiębiorczości i inwestycji. Nagrody otrzymały firmy Amica, Beyond.pl, HiProMine, OneDayMore PL oraz Grupa MTP i Centrum Obsługi Przedsiębiorców ARP.