6 lipca 2020

Umowa o współpracy w ramach Węzła Innowacji Cyfrowych HPC4Poland

IAS Fundacja Altum podpisała umowę o  współpracy w ramach Węzła Innowacji Cyfrowych HPC4Poland. Celem współpracy Stron jest współtworzenie i świadczenie nowych usług  doradczych i wdrożeniowych Węzła Innowacji Cyfrowych HPC4Poland w oparciu o zasoby i kompetencje Stron oraz zidentyfikowane potrzeby przedsiębiorstw.

HPC4Poland jest jednym z 34 projektów wybranych do programu „Smart Factories in new EU Member States”, którego ostatecznym celem jest przyspieszenie tworzenia nowych cyfrowych centrów innowacji w Europie Środkowej i Wschodniej. Do udziału w nowym programie zostało wybranych 34 z 137 zgłoszonych ośrodków ze wszystkich państw członkowskich. Głównym celem programu jest umożliwienie współpracy między centrami, które wykazują podobieństwa pod względem geograficznym lub tematycznym.

HPC4Poland jest pierwszym w Polsce przedsięwzięciem, związanym z europejską inicjatywą I4MS (ang. ICT Innovation for Manufacturing SMEs), która wystartowała w czerwcu 2013 roku w Holandii. Celem jest utworzenie ponadregionalnego węzła HPC w Polsce, łączącego wszystkie kompetencje, niezbędne przy realizacji symulacji obliczeniowych w środowisku chmurowym.