Za nami rok dobrych współprac, realizacji ciekawych projektów. Podsumowując ten czas pragniemy serdecznie podziękować wszystkim współpracownikom, partnerom, klientom, dzięki którym miniony rok był dla naszej organizacji wyjątkowym. Z nadzieję na kolejne ciekawe przedsięwzięcia i serdecznymi życzeniami czekamy na 2024!
Realizowaliśmy projekt dotyczący poradnictwa zawodowego, który zyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Instytutu Wolności – CRSO. Przedmiotem Projektu było wsparcie oraz rozwój instytucjonalny Fundacji ALTUM oraz organizacji pracodawców prowadzących poradnictwo zawodowe na rzecz osób narażonych na wykluczenie społeczne. Zakres Projektu obejmował efektywny model realizacji poradnictwa z wykorzystaniem narzędzi informatycznych przez Fundację ALTUM oraz udzielanie w tym zakresie lokalnym organizacjom pracodawców wsparcia merytorycznego i nowych technologii służących skuteczniejszemu świadczeniu usług. Z efektów naszych działań można nadal korzystać dzięki specjalnie przygotowanej zakładce na stronie.
W kwietniu zakończyliśmy w Fundacji ALTUM pierwszą edycję projektu Brokerzy Innowacji. Projekt dotyczył nawiązania współpracy ze środowiskiem gospodarczym w obszarach projektów przedwdrożeniowych realizowanych przez PCSS. Celem realizacji projektu, z punktu widzenia PCSS było wytwarzanie podaży na zastosowanie wyników prac B+R realizowanych przez PCSS we wskazanych obszarach dziedzinowych skutkującego nawiązaniem porozumień o współpracy z zainteresowanymi podmiotami działającymi na rynku. Z punktu widzenia Fundacji ALTUM to realizacja działań w jednym z ważnych obszarów celów statutowych, tj. budowania powiązań pomiędzy przedsiębiorcami a nauką.
Byliśmy partnerem organizacyjnym wydarzenia biznesowego How Brands Grow, którego głównym organizatorem była Polska Izba Biznesu. To wydarzenie organizowabe było z myślą o wszystkich, którzy interesują się wzrostem gospodarczym, rozwojem marek, kategorii produktów, zgodnie z zasadami marketingu opartego na dowodach. To także konferencja dla tych, wyższego niż przeciętne tempa wzrostu w porównaniu z innymi i chcieliby zrozumieć czynniki ich rozwoju, dla efektywnego kreowania strategii rozwoju marek własnych.
W dniach 28-29 września 2023 w Poznaniu odbył się Poznański Kongres Gospodarczy 2023 organizowany przez Fundację Instytut Poznański. W 30 panelach dyskutowało ponad 150 panelistów, a w wydarzeniu udział wzięło ponad 1400 osób. Podobnie jak w pierwszej edycji PKG, także w tym roku Instytut Analiz Strategicznych Fundacja ALTUM przyjął patronat merytoryczny tego wydarzenia, a nasi przedstawiciele poprowadzili dwa panele dyskusyjne.
Współpraca w ramach konsorcjum HPC4Poland EDIH weszła na nowy etap. HPC4Poland to sieć non-profit złożona z 21 partnerów biznesowych i technologicznych z północno-zachodniej Polski. Głównym celem konsorcjum jest współtworzenie i dostarczanie zaawansowanych, wysokowydajnych narzędzi obliczeniowych, odpowiadających rzeczywistym potrzebom polskich firm produkcyjnych i organizacji publicznych. Braliśmy udział w przygotowaniach do świadczenia usług, realizowaliśmy działania formalne. Fundacja ALTUM wzięła udział w wydarzeniu, które stanowiło inaugurację działalności Europejskich Hubów Innowacji Cyfrowych w Polsce – Kongres EDIH. Jako partner HPC4Poland EDIH będziemy mogli świadczyć pomoc w zwiększaniu konkurencyjności firm, poprzez ich wsparcie w procesie transformacji cyfrowej.
Fundacja ALTUM po raz kolejny była partnerem konferencji z udziałem Profesora Luisa Huete z IESE Business School. Było to interesujące wydarzenie w Poznaniu, w którym wzięło udział kilkudziesięciu managerów z wielkopolskich firm. Keynote speaker zaprezentował dwuczęściowe wystąpienie zatytułowane „Przywództwo w czasach chaosu.”
W listopadzie udało nam się nawiązać cenne partnerstwo, dzięki któremu mamy nadzieje jeszcze lepiej realizować nasze wspólne plany i cele. Nasz nowy Partner – Pracownia ESG w ramach prowadzonej przez siebie działalności dostarcza, dla przedsiębiorstw i instytucji, wysokiej jakości usług doradczych oraz analitycznych w zakresie wpływu organizacji i produktów na środowisko w cyklu życia. W zakres tych usług wchodzą m.in. raportowanie niefinansowe według standardów GRI, ESRS, ślad węglowy produktu i organizacji, ocena cyklu życia LCA, ślad środowiskowy produktu i organizacji, gospodarka o obiegu zamkniętym, ekoprojektowanie, ujawnienia wpływu na środowisko na platformie CDP.
W ramch podsumowania przedsięwzięcia odbyła się publikacja raportu z Dwuletniego projektu „Nowa ścieżka rozwoju jarocińskiego festiwalu” został zrealizowany w związku z Działaniem „2.3 Miasto świadomej ścieżki kariery. Miasto szanujące tradycję i historię” w ramach Projektu „Jarocin – Miastem Jutra” realizowanego z Programu „Rozwój lokalny”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
W ramach działań IAS Altum realizowaliśmy wiele działań związanych nie tylko z aktywnym udziałem w przedsięwzięciach związanych z kluczowymi dla nas obszarami, ale także inicjowaliśmy liczne przedsięwzięcia, nawiązywaliśmy partnerstwa oraz świadczyliśmy usługi rynkowe np. wsparcie w prowadzeniu projektów z dofinansowaniami, usługi doradcze w ramach różnych sektorów, przygotowanie Map Drogowych transformacji, kreujemy nowy wymiar współpracy biznesowej związanej ze start-upami.
Bazując na bogatym doświadczeniu Fundacji rozszerzamy swój obszar zainteresowań i planujemy kolejne projekty. Mamy nadzieję, że rozpoczynający się 2024 rok będzie czasem, który pozwoli nam na jeszcze lepszy rozwój i realizację zaplanowanych działań.
Obraz wygenerowany: AI canva.com