6 października 2020

1 st ICC City Lab

Za nami intensywny czas spotkań w ramach 1 st ICC City Lab. W dniach 28 września – 2 października, oficjalnie rozpoczęliśmy działanie w ramach wyzwania. W ramach paneli braliśmy udział w prezentacjach, dyskusjach i spotkaniach dotyczących rozwoju miasta.  Pierwszy dzień wydarzenia był poświęcony wizji UE dotyczącej 100 Intelligent Cities Challenge. W czasie wydarzenia rozważana była rola miast i ich ekosystemów w poszukiwaniu zielonego i cyfrowego doskonalenia. Każdy dzień poświęcony był konkretnemu tematowi. W programie przewidziano czas na spotkanie zespołów współdziałających na rzecz konkretnych miast, koordynowane przez doświadczonego mentora. Szczególnym tematem dla poznańskiego zespołu był „Udział obywateli i usługi rządowe”.

Projekt oferuje doradztwo i wskazówki od światowej klasy ekspertów w celu poprawy jakości życia w obszarach miejskich, pomoc i wsparcie we wdrażaniu zaawansowanych technologii oraz wyjątkową możliwość wymiany doświadczeń miast biorących udział w inicjatywie. Inicjatywa planowana jest na okres dwóch lat, podczas których miasta skorzystają z mechanizmów wsparcia oraz programu mentorskiego. Wspólne działania, wymiana doświadczeń oraz stworzenie platformy dla otwartych danych i rynku smart rozwiązań, związane będą z inteligentnym i zrównoważonym rozwojem obszarów miejskich. Projekt ukierunkowany jest też na nawiązanie współpracy międzynarodowej z udziałem miast spoza Unii.

W inicjatywie ICC Miasto Poznań wspierane jest przez naszą Fundację (Fundacja Altum Instytut Analiz Strategicznych) oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Więcej informacji na stronie Intelligent Cities Challenge

Foto: Intelligent Cities Challenge