21 września 2020
Forma aktywności:

Inauguracja Wielkopolskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości

21 września 2020 odbyła się inauguracja uroczysta Inauguracja Wielkopolskiej Regionalnej Rady Przemysłu Przyszłości. W składzie pierwszej z szesnastu rad znaleźli się przedsiębiorcy, naukowcy i samorządowcy.

Powołany do Rady Regionalnej został Prezes Zarządu IAS Fundacji Altum Sławomir Malewski, który znalazł się również w prezydium Rady.

Po uroczystym wręczeniu powołań odbyła się debata na temat „Cyfrowa reorganizacja gospodarki odpowiedzią na wyzwania czasu pandemii".

Regionalne Rady Przemysłu Przyszłości, które powstaną w całym kraju, będą inicjowały działania wspierające transformację cyfrową firm, wskazywały trendy technologiczne, zajmowały się potrzebami przedsiębiorców w zakresie rozwoju.

Działanie jest formą realizacji programu Polski Przemysł Przyszłości rozwijającego ekosystem przemysłu 4.0. W programie działają organizacje, które mają wiedzę, doświadczenie kompetencje biznesowymi oraz instytucje takie jak PARP czy NCBR, przygotowujące finansowanie dla firm unowocześniających swoje procesy i produkty. Przedsiębiorcy dołączą też do grup badawczych, przez co pomogą w gromadzeniu aktualnych danych o stanie przemysłu 4.0 w Polsce. Następna Regionalna Rada Przemysłu Przyszłości zostanie powołana w październiku, w województwie podlaskim.

Foto: Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości