6 lutego 2024
Forma aktywności: , ,
Obszar działalności: Aktualności, Kultura, Wydarzenia

Prezentacja raportu ALTUM w Jarocinie

Zapraszamy do Jarocina na spotkanie w Spichlerzu, podczas którego odbędzie się prezentacja raportu „Nowa ścieżka rozwoju jarocińskiego festiwalu” przygotowanego przez zespół Fundacji ALTUM.

Głównym powodem i punktem wydarzenia w jarocińskim spichlerzu spotkanie autorskie z Mateuszem Żyłą, autorem książki:

„Piekło i metal. KAT Historia zespołu”
Książka „Piekło i metal. KAT Historia zespołu” to podróż po czterech dekadach wzlotów i upadków zespołu – będzie to opowieść o sukcesie i uwielbieniu fanów, ale też o niespełnionych ambicjach i porażkach; o zaklinaniu szarej rzeczywistości PRL-u diabolicznym tańcem; o walce i napięciach pomiędzy Katem a TSA; o bezkompromisowym przeciwstawianiu się zakłamaniu Kościoła; o muzycznym porozumieniu dusz oraz o konflikcie, którego nie złagodziła nawet śmierć.
Autor dotarł do większości członków Kata, ich rodzin, (nie)przyjaciół, byłych menedżerów i wielu znanych postaci ze środowiska muzycznego. Z tych opowieści wyłania się obraz zespołu, który miał wszelkie atuty potrzebne do tego, by zrobić światową karierę. Zespołu, który na przestrzeni 40 lat działalności tworzyli niebanalni muzycy, mający odwagę grać iście piekielne dźwięki, a jednocześnie silne osobowości, które – niestety – nie zawsze potrafiły postawić muzykę ponad wszystkim.

Mateusz Żyła (ur. 1989) – doktor nauk humanistycznych, nauczyciel języka polskiego, dziennikarz muzyczny. Zainteresowania naukowe: literatura, kontrkultura, muzyka. Twórca youtubowego programu edukacyjnego „RockeRbelfeR”. Wagabunda z samotnią w Czechowicach-Dziedzicach.

„Piekło i metal. KAT Historia zespołu” – spotkanie autorskie z Mateuszem Żyłą
09 lutego 2024 r., godz. 17.00
Spichlerz Jarocin

Nasze raporty z badań i innych aktywności wokół festiwalu w Jarocinie dostępne są na naszej stronie.